نوشیدنی‌های رایج قهوه در سراسر جهان

مردم سراسر جهان هر روز صبح از یک آیین بسیار مشابه پیروی می‌کنند: بیدار می‌شوند و سریعاً یک فنجان قهوه می‌نوشند. اما نقطه‌ای که در این آیین تفاوت‌هایی ایجاد می‌گردد، طرز تهیه و حتی گاهی مواد تشکیل‌دهندهٔ نوشیدنی قهوه است. به‌طورمثال، ممکن است در برخی کشورها قهوه با فلفل نوشیده شود، حتی اگر بسیار عجیب به‌نظر برسد. در این مطلب به مشهورترین روش‌ها و انواع نوشیدنی‌های بر پایهٔ قهوه که مردم در نقاط مختلف جهان می‌نوشند، می‌پردازیم.

Kaffeost – فنلاند

برای تهیهٔ این نوشیدنی، قهوهٔ داغ بر روی  juustoleipä (کشک پنیر) ریخته می‌شود. کشک پنیر از شیر پاستوریزهٔ تازه که مایه پنیر به آن اضافه شده تهیه می‌شود. پس از اینکه شیر به کشک تبدیل می‌گردد، آن را به‌صورت مکعب برش می‌دهند. سپس این مخلوط پخته و فشرده می‌شود تا آب پنیر از آن خارج گشته و محصول نهایی ایجاد گردد. اگرچه ممکن است ترکیب قهوه با این ماده، عجیب و حتی ناخوشایند به‌نظر برسد، اما مردم فنلاند آن را ترکیبی منحصربه‌فرد و بسیار محبوب می‌دانند.

Yuanyang– مالزی

این نوشیدنی خوشمزه و مقوی که می‌تواند گرم یا سرد سرو شود، از قهوه و چای شیر به سبک هنگ کنگ، که ترکیبی از شیر و چای سیاه است، تهیه می‌شود.

Flat White– استرالیا

شبیه به لاته، اما با حجمی کمتر، این نوشیدنی با اضافه‌کردن شیر بخارداده شده به یک شات اسپرسو آماده می‌شود.

Espresso Romano– ایتالیا

یک شات اسپرسوی ایتالیایی اصیل که با تکه‌ای لیمو سرو و نوشیده می‌شود. البته مردم ایتالیا در بیشتر مواقع به اسپرسوی خود شکر نیز اضافه می‌کنند.

وییتنام – Cà phê đá

این آیسدکافی وییتنامی که هم به شیرینی و هم به غلظت شهرت دارد، با قهوهٔ درشت آسیاب‌شده که با درجهٔ تیره رست شده و مستقیماً با استفاده از فیلتر دریپ کافی، داخل فنجانی که در آن یخ و شیرتغلیظ شده وجود دارد، دم‌آوری می‌شود.

Café de Olla – مکزیک

این نوشیدنی که قهوهٔ سنتی مکزیک است، با چوب دارچین جوشانده می‌شود. در تهیهٔ آن از piloncillo (شکر تصفیه‌نشده) استفاده شده و در لیوان‌های سفالی که مکزیکی‌ها معتقدند طعم قهوه را از دل آن بیرون می‌کشد، سرو می‌شود.

Café Touba– سنگال

این نوشیدنی محبوب سنگالی با استفاده از فلفل گینه و گاهاً میخک طعم‌دار می‌شود. ادویه‌ها با دانه‌های قهوه مخلوط و رست می‌شوند. سپس آن‌ها را آسیاب کرده و در نهایت با فیلتر دم‌آوری می‌کنند.

Cafezinho– برزیل

درحالی‌که بسیاری افراد Cafezinho را نوشیدنی ملی برزیل می‌دانند، اما می‌توان گفت این نوشیدنی در حقیقت محبوب‌ترین در بین مردم محلی برزیل به‌حساب می‌آید. این نوشیدنی دقیقاً مشابه اسپرسو است، با این تفاوت که از قبل شیرین شده، یعنی در دم‌آوری آن از شکر استفاده می‌شود.

Café Bombon– اسپانیا

برای افرادی که از قهوه‌های شیرین لذت می‌برند، Café Bombon اسپانیایی بهترین گزینه است. برای تهیهٔ این نوشیدنی بسیار شیرین و غلیظ، از نسبت مساوی شیر تغلیظ شده و قهوه استفاده می‌گردد.

Wiener Melange– اتریش

این نوشیدنی اتریشی شبیه به کاپوچینو است و در تهیهٔ آن اسپرسو، شیربخارداده شده و گاهاً خامه و پودر کاکائو مورد استفاده قرار می‌گیرد.

Café au lait– فرانسه

فرانسوی‌ها دوست دارند نوشیدنی صبحگاهی خود را با مقدار مساوی شیربخارداده شده و قهوهٔ تازه‌دم، میل کنند. اما نکته ظرف سرو این نوشیدنی است. فرانسوی‌ها نوشیدنی مورد علاقه‌شان را در لیوانی بسیار بزرگ سرو می‌کنند تا بتوانند کروسان خود را به‌راحتی در آن بغلطانند.

Spiced coffee– مراکش

این نوشیدنی ترکیب بسیار معطری از قهوهٔ تیره رست‌شده، هل، فلفل سیاه، دارچین، میخک و جوزهندی است.

Pharisäer– آلمان

Pharisäer یک نوشیدنی قدیمی است که از آلمان می‌آید. این نوشیدنی با استفاده از شکر، عرق نیشکر و قهوه تهیه شده و روی آن با خامهٔ و تکه‌های شکلات پوشانده می‌شود.

Qahwa– عربستان سعودی

در عربستان سعودی و دیگر کشورهای عربی، نوشیدنی قهوه غالباً از طریق ترکیب‌کردن قهوه، هل، دارچین، میخک، زعفران و زنجبیل دم‌آوری می‌شود. این نوشیدنی معمولاً به‌همراه خرمای خشک سرو می‌گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed